Hoiuse avamisel ootab sind ees viis järgnevat protseduuri

hoiuse
Allikas: Canva Pro

Jätkame blogi postitusi järgmise olulise hoiuse avamise teemaga. Selleks, et avada hoiu-laenuühistus hoius, on vaja läbi teha järgmised viis protseduuri, seda vastavalt kas hoiu-laenuühistu füüsilises kontoris või e-kanalis.

Isikusamasuse tuvastamine

hoiuse
Allikas: Canva Pro

Kontorisse tulekul või e-kanalis avaldust täites võta enda lähedale pass või id-kaart. Sellega teeb süsteem ja/või vastutav töötaja kindlaks, kas avalduse esitaja näol on tegemist ühe ja sama isikuga.

Tavaliselt küsitakse juurde allkirja dokumendist tehtavale koopiale, millega avalduse ning dokumendi esitaja kinnitab, et on esitanud õiged andmed ja ehtsa enda isikule kuuluva dokumendi.

Hoiu-laenuühistu liikmeavalduse täitmine

hoiuse
Allikas: Canva Pro

Pärast isikusamasuse tuvastamist ning allkirja dokumendi koopiale antakse kätte hoiu-laenuühistu liikmeavaldus. Varasemas blogi artiklis kirjutasime, et hoiu-laenuühistu tegutseb territoriaalsuse põhimõttel, millega ühistu pakub oma liikmetele hoiustamise ja laenuteenuseid. Selle artikliga saad tutvuda lähemalt SIIT.

Ühistu liikmeteks võivad astuda nii eraisikud kui ettevõtted. Balti HLÜ põhikirjaga saad tutvuda SIIN.

Seega: kõik inimesed, kes tahavad hoiu-laenuühistu teenuseid kasutada, peavad ühistuga liituma, täites liikmeks astumise avalduse. Seisuga 18.07.2022 on Balti HLÜ minimaalne liikme osamakse suurus 30 EUR (tagastatav lahkumisel) ja sisseastumistasu 9 EUR (tagastamatu).

Hoiuse avamise ankeedi täitmine

hoiuse
Allikas: Canva Pro

Olles nüüd juba täieõiguslik hoiu-laenuühistu liige, ongi võimalik avada hlü-s hoius või taotleda laenu. Tavaliselt on olemas erinevad hoiustamistingimused, sõltuvalt hoiustest on need tingimused erinevad.

Balti HLÜ hoiuste valikud avanevad SIIT. Balti HLÜ laenude valikud avanevad SIIT.

Hoiuse avamise ankeedis on vaja ära täita isikuandmete lahtrid - selle juurde käib isikuandmete töötlemise põhimõtete leht ning sellega nõustumine.

Peale selle on kaks olulist lahtrit: hoiuse kestvus (vaata või küsi kindlasti hoiuste üldtingimuste alt konkreetse hoiuse minimaalset kestvust) ning hoiuse summa (vaata või küsi konkreetse hoiuse minimaalset summat).

Üle tasub veel küsida, kas hoiuse kestvus pikeneb automaatselt või tuleb seda kirjalikult üle teavitada enne hoiuseperioodi lõppu selle soovi korral.

Tähtajalise hoiuse lepingu üldtingimused ja tähtajalise hoiuse leping

hoiuse
Allikas: Canva Pro

Igal hoiu-laenuühistul on hoiuse avamise ankeedi juurde vaja anda tähtajalise hoiuse lepingu üldtingimused, mis reguleerib, kas ja kuidas hlü liikmete hoiuseid reguleerib, millised on lõpetamise tingimused ning juriidilised õigused/kohustused.

Sellel dokumendil tasub vaadata punkte:

  • Kuidas on reguleeritud hoiuste lõpetamine - etteteatamise tähtaeg ning võimalik trahvisumma või selle puudumine. Kas teenitud intressisumma kaob enneaegsel lõpetamisel?
  • Kas hoiused pikenevad automaatselt või on vaja esitada enne lõppemist vastav pikendamise soovi taotlus?

Peale üldtingimustega tutvumist prinditakse ning esitletakse tähtajalise hoiuse leping, kus on valitud hoiuse ja selle summade/tähtaegade infoga ankeet. See ankeet tuleb järgenvalt allkirjastada, kui kõik info on korrektne.

Maksekorralduste info põhjal ülekanded

hoiuse
Allikas: Canva Pro

Olles nüüd hoiu-laenuühistu liige ja seejärel avanud hoiuse või täitnud laenuavalduse, esitab teenindaja kaks erinevat maksekorraldust, kus ta selgitab, et on vaja teha kaks erinevat ülekannet.

Üks ülekanne tuleb tasuda hlü osamakse ja sisseastumistasu est. Seda selgitab esimene maksekorraldus.

Teine ülekanne on hoiuse summa eest. Seda selgitab tein maksekorraldus.

Palju õnne! Peale lühikest paberimajandust on hoius edukalt hoiu-laenuühistus avatud.

Soovitame lugeda ka meie eelmiseid kirjutisi, mis valmistavad paremini ette raha kasvatamiseks ning hoiuste avamiseks:

Hoiuse avamise eelselt pea silmas järgmist 5 asja

Kuidas alustada raha kasvatamisega?

Säästmine inflatsiooni tingimustes: 4 juhist igakuiseks raha hoidmiseks

balti hoiu-laenuühistu baltihoius hajutamine harjumus harjumused hoiu-laenuühistu hoius hoiused inflatsioon investeerimine laen laenamine laenud mõtteviis portfell raha raha eesmärgid raha juhtimine raha kasvatamine säästmine säästud