Säästmine inflatsiooni tingimustes: 4 juhist igakuiseks raha hoidmiseks

Säästmine ja inflatsioon

Esmapilgul ei sobi need kaks sõna üldse kokku. Kes soovib säästa, kui inflatsioon sööb kõik säästud ära? Kuigi inflatsioonil on teisi väljendusi, märkab tarbija kütuse, elektri ja toiduainete kallinemist esmalt, mille eest on vaja eelmise perioodiga võrreldes rohkem maksta. Praeguse inflatsiooni kiirenemise põhjustest saab põhjalikumalt lugeda siit.

säästmine
Allikas: Canva Pro

Kui raha ja ostujõu väärtus hetkel kiirelt langeb, siis seda rohkem põhjust teha säästmine endale prioriteediks, sest säästmisest algab investeerimine ning ainult enda raha kasvama pannes ehk investeerides on seda võimalik kaitsta ja kasvatada kasvava inflatsiooni tingimustes. Praegune artikkel keskendub seega ABC-le ehk säästmisele. Järgmiste sammude kohta, mis järgnevad säästmisele, saad lähemalt lugeda meie teisest ariklist - kuidas alustada raha kasvatamisega?

Harjumused ja säästmine

Päeva lõpuks taandub iga suurem tulemus sellele, milline on meie igapäevane harjumuslik käitumine. Sa kas oled harjunud panema raha kõrvale, planeerima finantseesmärke ning investeerima või mitte. Mis paneb sind tegelema uue harjumusega? Süsteeme ja võtteid on mitmeid, soovitame siinkohal ühte, millega on olnud isiklikke edukogemusi - James Cleari: "Aatomharjumused".

säästmine
Allikas: Canva Pro

Neli aatomharjumust on lihtsad reeglid, mis loovad koos igapäevase harjumussüsteemi, millest kasvab muuhulgas välja uus harjumus säästa. Kasutades säästmise analoogi, saame neli reeglit sõnastada järgmiselt: 1) Tee uus harjumus endale kristallselgeks - sõnastades see selgelt 2) Tee säästmine endale atraktiivseks 3) Tee säästmine lihtsaks (võimalus automatiseerida igakuiselt) 4) Muuda säästmine rahuldustpakkuvaks.

Neid nelja reeglit kaasates muutub raha kõrvale panemine nauditavaks uueks harjumuseks, mis tekitab omakorda vajalikku kapitali investeerimiseks. Nii saab vastu astuda inflatsiooni omadusele raha väärtust süüa.

Nõuanded igakuiseks säätmiseks

Siit võib edasi lugedes tekkida küsimus: "Olgu, ma mõistan nüüd, kuidas uusi harjumusi luua, kuid kust ma tekitan endale sellise suure inflatsiooniga sääste?" Õigustatud küsimus. Olles lugenud eelmist lõiku, mõistad nüüd uue harjumuse loomise strateegiat ning selle olulisust - see oli esmalt olulisem. Selletõttu saame alles nüüd minna taktikaliseks, tuues välja nõuanded igakuiseks raha lauale jätmiseks.

Ostmise asemel laena

On midagi põnevat selles, kui saad kätte brändi, mis lööb eelmisi ostetud tooteid, olgu selleks siis uus auto või aiavoolik. Kuid on palju asju, mida saate sõpradelt, naabritelt laenata või miks mitte kingituseks saada, kui väljendate selgelt oma soovi.

Tegelikult on laenamine ostmise asemel nagu isegi aru saate, täiesti uus mõtteharjumus. Sellegippolest harjumus, mis aitab raha säästa. Mõned näited veel: raamatute ostmise asemel laenuta raamatukogust või e-raamatkogust; jaga küüti kui sõidad autoga või küsi ise seda; sõida vaheldumisi ühistranspordi/takso ja/või rendiautoga; kui vajad mõnda toodet, siis kontrolli enne, kas see on olemas Facebooki tasuta esemete hulgas.

Planeeri enda ja pere söögikulud

Ilmselge, kuid oluline taktika, mis aitab teil toiduarveid kontrolli all - koostage nädala toiduplaan. Nii saate vaid seda, mida tegelikult vajate. Soovitame aeg-ajalt piiluda toidukorvi poes, seal on palju üleliigseid oste, mida päriselt enda või oma pere toitmiseks vaja ei lähe.

Lisaks võite oma toiduarveid veelgi vähendada, kui teete mõnikord liha lisamise asemel taimseid toite.

säästmine
Allikas: Canva Pro

Hoia raha ostupäevadeks

Kuidas võita siselahing mõttetu kulutamise üle? Siinkohal mõtleme vajalike muid oste, mis jäävad söögikuludest välja. Näiteks kustutage jaemüüjarakendused, mis muudava käsu "osta" klõpsamise ülilihtsaks. Teisisõnu võidelge veebisaidi eesmärgiga panna teid sooritama võimalikult palju impulssoste.

Interneti-jaemüüjatel on üks eesmärk: muuta iga kapriis ostuks muutmine võimalikult lihtsaks. Mugavuse seisukohast on see fantastiline. Kuid see võib teie raha hävitada.

Selle asemel, et kohe kaupa osta, mille leidsite, laadige see ostukorvi ja oodake õiget päeva. Kui arvate endiselt, et vajate seda, on see suurepärane. Kuid on ka võimalik, et see, mis tundus mõni päev tagasi kohustuslikuna, tundub ühtäkki kulutav. Õige päev on siis sooduspäev, mida pakuvad pea kõik jaemüüjad aeg-ajalt.

Mõtle eluaseme vajadus uuesti läbi

Kodu maksumus on enamiku perede jaoks suurim kulu. Seetõttu pole üllatav, et kui loodate oma eelarvet tõesti kärpida, on loogiline sellele kõigepealt mõelda.

Paljud paarid hüppavad koduostuturule pärast seda, kui nad on võrrelnud hüpoteegi ja üüri põhikulusid. Olemata teadlikud kõigist lisakuludest, mis kaasnevad majaomanikuks olemisega. Soovitus on enne ostu sooritamist arvesse võtta märkimisväärseid remondi- ja renoveerimiskulusid, samuti makse ning kindlustust.

Ilmselgelt on juurte juurutamiseks palju häid põhjusi, eriti kui teil on sündimas või kooli astumas väikesed lapsed. Kuid enne ostu on tõesti mõistlik hoolikalt analüüsida kõiki plusse ja miinuseid. Võta natuke lisaaega, et matemaatika päriselt ära teha.

Isegi, kui matemaatika klapib sooviga ning rahaga osta enda elamine, siis on eelnev kogemus sama suures korteris või majas oluline. Miks? Nii tead sa veendunult, kui palju su pere reaalselt kasutab kõiki ruume elamises. Võimalik, et ei ole mõistlik enda vajadustest suuremat elamispinda soetada.

Kokkuvõtteks

Iga uue harjumuse juurutamine nõuab tahet ja pühendumist sellele. Kui need kaks on olemas, et suuta kasvava inflatsiooni tingimustes säästa, siis aitavad selle artikli nõuanded seda kindlasti teha. Alati on olemas õhkõrn piir mõistlikku säästmise ning koonerdamise vahel. Soovitame kõiki soovitusi järgida enda elutingimustele vastavalt.