Hoiu laenuühistu eelised

Allikas: Canva Pro

Hoiu laenuühistu insitutsioonina, mida nimetatakse ühtlasi säästuühinguks, sarnaneb pankadega - ainult selle erandiga, et hoiu laenuühistu on spetsialiseerunud ainult säästuhoiuste käitlemisele ning tagatisega laenude andmisele.

Parem intress

hoiu laenuühistu
Allikas: Canva Pro

Enamik panku pakub nii tagatisega laene, mis on tagatud kinnisvaraga, kui ka tagatiseta laene, mis ei ole seotud ühegi tagatisega. Säästud ja tagatisega laenud vähendavad riske, spetsialiseerudes hüpoteekidele ja muudele maatagatisega laenudele, mis võimaldab neil pakkuda nii säästuhoiustele kõrgemaid intressimäärasid kui enamikul traditsioonilistel pankadel.

Rohkem paindlikkust

hoiu laenuühistu
Allikas: Canva Pro

Hoiu laenuühistu on seadusega kohustatud väljastama laene, mis jääb Eesti Panga poolt väljastatava kuue kuu keskmise krediidikulukuse määra piiridesse. Selle tulemusena pakuvad enamik hoiu laenuühistud headel tingimustel tagatisega laene. Lisaks võivad hoiu laenuühistud olla paindlikumad teie konkreetsetele finantsvajadustele vastava laenu väljatöötamisel – näiteks, kui teil on kõrgem krediidirisk või olete esmakordne koduostja.

Laenu turvalisus

hoiu laenuühistu
Allikas: Canva Pro

Kuna hoiu laenuühistu on spetsialiseerunud madala riskiga kuni 30-aastastele tavapärastele hüpoteeklaenudele, müüakse investoritele kinnisvaralaene edasi vähem võrreldes teiste finantsasutustega. Üldsiselt aitasid laenuandjad, kes pakkisid riskantseid laene võlakirjade sisse, mida seejärel müüdi edasi mitmetele investorile, 2008. aasta majanduskriisile.